SPSGRFC-433
Manufacturer
STMicroelectronics
VIGOR # :
Description
RX TXRX MOD U.FL SURFACE MOUNT
Catalog
RF Transceiver Modules and Modems
DataSheet
SPSGRFC-433 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Protocol:-
Modulation:2FSK, ASK, GFSK, GMSK, MSK, OOK
Frequency:433MHz
Data Rate:500kbps
Power - Output:11.6dBm
Sensitivity:-118dBm
Serial Interfaces:SPI
Antenna Type:Antenna Not Included, U.FL
Utilized IC / Part:SPIRIT1
Memory Size:-
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.6V
Current - Receiving:10mA
Current - Transmitting:22mA
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C