LAMBDA80-24S
Manufacturer
RF Solutions
VIGOR # :
Description
RX TXRX MOD U.FL SURFACE MOUNT
Catalog
RF Transceiver Modules and Modems
DataSheet
LAMBDA80-24S PDF
Type Description
Series:LAMBDA80
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Protocol:LoRa™
Modulation:FSK, GFSK
Frequency:2.4GHz ~ 2.5GHz
Data Rate:2Mbps
Power - Output:12.5dBm
Sensitivity:-132dBm
Serial Interfaces:SPI
Antenna Type:Antenna Not Included, U.FL
Utilized IC / Part:SX1280
Memory Size:-
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.7V
Current - Receiving:4.8mA
Current - Transmitting:24mA
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C