RC-CC1310-915
Description
MULTICHANNEL TRANCEIVER MODULE C
DataSheet
RC-CC1310-915 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
RF Family/Standard:802.15.4
Protocol:6LoWPAN
Modulation:-
Frequency:915MHz
Data Rate:4Mbps
Power - Output:14dBm
Sensitivity:-124dBm
Serial Interfaces:GPIO, JTAG
Antenna Type:Antenna Not Included, U.FL
Utilized IC / Part:CC1310F128
Memory Size:128kB Flash, 28kB SRAM
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.8V
Current - Receiving:5.5mA
Current - Transmitting:13.4mA ~ 23.5mA
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-30°C ~ 75°C
Package / Case:39-SMD Module
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
EYSLCNZWW
EYSLCNZWW
RX TXRX MODULE BLUETOOTH 5.0 SMD
EM7511_1104268
EM7511_1104268
AIRPRIME EM SERIES LTE MODULE, I
ESP32-WROOM-32UE (16MB)
ESP32-WROOM-32UE (16MB)
RX TXRX MODULE WIFI U.FL SMD
SDF DF110S
SDF DF110S
TCO 250VAC 10A 110C (230F) AXIAL