XB24DZ7RIS-004
Description
RX TXRX MODULE 802.15.4 CAST SMD
DataSheet
XB24DZ7RIS-004 PDF
Type Description
Series:XBee® ZigBee®
Package:Tray
Part Status:Last Time Buy
RF Family/Standard:802.15.4
Protocol:Zigbee®
Modulation:-
Frequency:2.4GHz
Data Rate:250kbps
Serial Interfaces:SPI, UART
Antenna Type:Antenna Not Included, Castellation
Utilized IC / Part:EM3587
Memory Size:-
Voltage - Supply:2.1V ~ 3.6V
Current - Receiving:31mA
Current - Transmitting:45mA
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C