A2500R24A00GR
Manufacturer
Anaren
VIGOR # :
Description
RX TXRX MOD ISM>1GHZ TRC ANT SMD
Catalog
RF Transceiver Modules and Modems
DataSheet
A2500R24A00GR PDF
Type Description
Series:AIR™
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
RF Family/Standard:General ISM > 1GHZ
Protocol:-
Modulation:-
Frequency:2.4GHz
Data Rate:500kbps
Power - Output:1dBm
Sensitivity:-104dBm
Serial Interfaces:SPI
Antenna Type:Integrated, Trace
Utilized IC / Part:BCM43362
Memory Size:-
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.6V
Current - Receiving:16mA
Current - Transmitting:-
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C