GAMMA-868-SO
Manufacturer
RF Solutions
VIGOR # :
Description
RX TXRX MODULE ISM < 1GHZ SMD
Catalog
RF Transceiver Modules and Modems
DataSheet
GAMMA-868-SO PDF
Type Description
Series:GAMMA
Package:Bag
Part Status:Active
RF Family/Standard:General ISM < 1GHz
Protocol:LoRa™
Modulation:OFDM
Frequency:868MHz
Data Rate:9.6kbps
Power - Output:20dBm
Sensitivity:-137dBm
Serial Interfaces:UART
Antenna Type:Antenna Not Included
Utilized IC / Part:-
Memory Size:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Current - Receiving:23mA
Current - Transmitting:155mA
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C