XB24CAPIT-001
Description
RX TXRX MOD 802.15.4 TRC ANT TH
DataSheet
XB24CAPIT-001 PDF
Type Description
Series:XBee® 802.15.4
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
RF Family/Standard:802.15.4
Protocol:-
Modulation:-
Frequency:2.4GHz
Data Rate:1Mbps
Serial Interfaces:SPI, UART
Antenna Type:Integrated, Trace
Utilized IC / Part:EM357
Memory Size:-
Voltage - Supply:2.1V ~ 3.6V
Current - Receiving:31mA
Current - Transmitting:45mA
Mounting Type:Through Hole
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C