11-28FS-NI-16-NTP
Manufacturer
Leader Tech Inc.
VIGOR # :
Description
0.11 X 0.28 NI 16 NTP--FOLDED SE
Catalog
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
DataSheet
11-28FS-NI-16-NTP PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Fingerstock
Shape:-
Width:0.280" (7.11mm)
Length:16.000" (406.40mm)
Height:0.110" (2.79mm)
Material:Beryllium Copper
Plating:Nickel
Plating - Thickness:Flash
Attachment Method:Adhesive
Operating Temperature:-55°C ~ 121°C