3M CN3490 CIRCLE-2.500"-100
Description
RF EMI SHIELDING TAPE 2.5"
Catalog
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
DataSheet
3M CN3490 CIRCLE-2.500"-100 PDF
Type Description
Series:CN-3490
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Shielding Tape
Shape:Circular
Length:-
Width:2.500" (63.50mm)
Thickness - Overall:0.002" (0.06mm)
Operating Temperature:-
Adhesive:Conductive, Single Sided
Material:Nickel-Copper (NI/CU) Fabric
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
3M AB5030 4.13
3M AB5030 4.13" X 5"-25
RF EMI ABSORBING SHEET 5"X4.13"
3M CN3490 0.125
3M CN3490 0.125" X 54.5YD
RF EMI SHIELD TAPE 163.5'X0.125"
RECSTRSD,ECE080 2.4X1.6MM
BTE-020-02-C-D-LC
BTE-020-02-C-D-LC
CONN HDR 40POS SMD GOLD
845 HIGH TEMP' SERIES (.100" (2.
396 SERIES (.125" (3.18MM) CONTA
3M CN3490 CIRCLE-2.500
3M CN3490 CIRCLE-2.500"-100
RF EMI SHIELDING TAPE 2.5"