3M CN4490 CIRCLE-0.625"-250
Description
RF EMI SHIELDING TAPE 0.625"
Catalog
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
DataSheet
3M CN4490 CIRCLE-0.625"-250 PDF
Type Description
Series:CN-4490
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Shielding Tape
Shape:Circular
Length:-
Width:0.625" (15.88mm)
Thickness - Overall:0.002" (0.05mm)
Operating Temperature:-
Adhesive:Conductive, Single Sided
Material:Nickel-Copper (NI/CU) Fabric
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RF EMI ABSORBING SHEET 12"X12"
EA-CR090-24
EA-CR090-24
RF FLEX FERRITE SHEET 24"X24"
3M AB5010 4.13
3M AB5010 4.13" X 10.5"-25
RF EMI ABSORB SHEET 10.5"X4.13"
10B HE SURF.HOUS. 4PGS HC M25X2
P51-75-S-G-M12-20MA-000-000
P51-75-S-G-M12-20MA-000-000
SENSOR 75PSIS 1/8 NPT 4-20 MA
E3Z-B86
E3Z-B86
SENSOR RETROREFLECTIVE 500MM PNP
3M CN4490 CIRCLE-0.625
3M CN4490 CIRCLE-0.625"-250
RF EMI SHIELDING TAPE 0.625"