CZ700LF-160
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
RF EMI ABSORBING SHEET 12"X12"
Catalog
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
DataSheet
CZ700LF-160 PDF
Type Description
Series:CoolZorb 700LF
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Absorbing Sheet
Shape:Square
Length:12.000" (304.80mm)
Width:12.000" (304.80mm)
Thickness - Overall:0.160" (4.06mm)