EA-TD128-2-24
Manufacturer
Leader Tech Inc.
VIGOR # :
Description
RF FLEX FERRITE SHEET 24"X24"
Catalog
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
DataSheet
EA-TD128-2-24 PDF
Type Description
Series:EA
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Flexible Ferrite Sheet
Shape:Square
Length:24.000" (609.60mm)
Width:24.000" (609.60mm)
Thickness - Overall:0.128" (3.25mm)
Operating Temperature:-
Adhesive:Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Material:Silicone Elastomer
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RF EMI ABSORBING SHEET 12"X12"
3M AB5010 0.5
3M AB5010 0.5" X 1"-250