WJ10050-300
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
RF FERRITE SHEET 3.937"X1.969"
Catalog
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
DataSheet
WJ10050-300 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Flexible Ferrite Sheet
Shape:Sheet
Length:3.937" (100.00mm)
Width:1.969" (50.00mm)
Thickness - Overall:0.004" (0.09mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Adhesive:Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Material:Ferrite Powder
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ECAP 7830N .4 X 9.45
ECAP 7830N .4 X 9.45"
RF EMI SHIELDING SHEET 9.45"
RF ABSORB SHEET 12.008"X12.008"
EMOW SILSD MON DC PSA
842 HIGH TEMP' SERIES (.100" (2.
395 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA
QRF8-036-05.0-S-D-DP-A
QRF8-036-05.0-S-D-DP-A
.8MM Q RATE SOCKET WITH EDGE RAT
WJ10050-300
WJ10050-300
RF FERRITE SHEET 3.937"X1.969"