DM60-31-15
Manufacturer
Pepperl+Fuchs
VIGOR # :
Description
MAGNET 31MM DIA
Catalog
Accessories
DataSheet
DM60-31-15 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Accessory Type:Magnet
For Use With/Related Products:Magnetic Field Sensor
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BAM01C2
BAM01C2
SHORT DESCRIPTION=PROTECTIVE NUT
QB-1
QB-1
SENSOR ADAPT MATES TO 1/4-28 SEN
SMBLML2
SMBLML2
LM SERIES R/A BRACKET
RN73R1ETTP7320C25
RN73R1ETTP7320C25
RES 732 OHM 0.25% 1/16W 0402
54-711
SWITCH ROCKER SPST 30A 12V
DM60-31-15
DM60-31-15
MAGNET 31MM DIA
ELFD2612G
ELFD2612G
5MM/.197" DUAL ROW OFFSET R/A HD