WING-RXT-868
Manufacturer
RLE Technologies
VIGOR # :
Description
868MHZ WING RANGE EXTENDER
Catalog
Accessories
DataSheet
WING-RXT-868 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Accessory Type:Wireless Range Extender
For Use With/Related Products:WING Series
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BAM0218
BAM0218
VERSION=MOUNTING CUFF, USE=FOR S
9416/076-8230/020-G6-100
9416/076-8230/020-G6-100
10M MATING CABLE ASSEMBLY
MOUNTING BLOCK
69-36PI
69-36PI
LED STRIP PINK 16.4 FEET
WING-RXT-868
WING-RXT-868
868MHZ WING RANGE EXTENDER
RM25C32DS-LTAI-B
RM25C32DS-LTAI-B
IC CBRAM 32KBIT SPI 20MHZ 8TSSOP
DNA30E2200PC-TUB
DNA30E2200PC-TUB
DIODE GEN PURP 2.2KV 30A TO263