PBT420-10KT
Manufacturer
TE Connectivity Measurement Specialties
VIGOR # :
Description
TEMP TRANSMITTER 10K OHM
Catalog
Accessories
DataSheet
PBT420-10KT PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Accessory Type:Temperature Sensor
For Use With/Related Products:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
IAT26SMVF1.1X.8
IAT26SMVF1.1X.8
GLASS FIBER INDIVIDUAL .125 IN D
SMBQ5XFAM10
SMBQ5XFAM10
ROD SYSTEM BRKT
SENSOR DISTRIBUTOR
NH35BP-2
NH35BP-2
BATTERY NIMH 1.2V 2.5AH C 1=2
CMC-6010-42L100
CMC-6010-42L100
MIC COND ANALOG OMNI -42DB 6MM D
SML4745HE3_A/I
SML4745HE3_A/I
DIODE ZENER 16V 1W DO214AC
PBT420-10KT
PBT420-10KT
TEMP TRANSMITTER 10K OHM