L18P025D15
Description
SENSOR CURRENT HALL 25A AC/DC
DataSheet
L18P025D15 PDF
Type Description
Series:-
Sensor Type:Hall Effect, Open Loop
Current - Sensing:25A
Sensitivity:-
Frequency:DC ~ 100kHz
Linearity:±1%
Accuracy:-
Voltage - Supply:±15V
Response Time:5µs
Current - Supply (Max):15mA
Operating Temperature:-30°C ~ 80°C