L03S200D15WM
Manufacturer
Tamura
VIGOR # :
Description
SENSOR
Catalog
Current Sensors
DataSheet
L03S200D15WM PDF
Type Description
Series:L03S
Package:Bulk
Part Status:Active
For Measuring:AC/DC
Sensor Type:Hall Effect, Open Loop
Current - Sensing:200A
Number of Channels:1
Output:Ratiometric, Voltage
Sensitivity:-
Frequency:DC ~ 100kHz
Linearity:±1%
Accuracy:-
Voltage - Supply:15V
Response Time:10µs
Current - Supply (Max):20mA
Operating Temperature:-10°C ~ 80°C