L03S400D15
Description
SENSOR CURRENT HALL 400A AC/DC
DataSheet
L03S400D15 PDF
Type Description
Series:-
Sensor Type:Hall Effect, Open Loop
Current - Sensing:400A
Sensitivity:-
Frequency:DC ~ 50kHz
Linearity:±1%
Accuracy:±1%
Voltage - Supply:±15V
Response Time:5µs
Current - Supply (Max):12mA
Operating Temperature:-20°C ~ 80°C