15T-02SA-2048NV1RHV-M00
Description
1.5" DIA INCREMENTAL ENCODER 3/8
DataSheet
15T-02SA-2048NV1RHV-M00 PDF
Encoder Type:Incremental
Output Type:Quadrature Line Driver with Index (Incremental)
Pulses per Revolution:2048
Voltage - Supply:5V ~ 28V
Actuator Type:10mm Open Center