25SP-38MA-B1000B5OC-SMX-T6-S4
Manufacturer
Encoder Products Company
VIGOR # :
Description
ENCODER ROTARY PROG 2.5" DIA 3/8
Catalog
Encoders
DataSheet
25SP-38MA-B1000B5OC-SMX-T6-S4 PDF
Type Description
Series:25SP
Package:Box
Part Status:Active
Encoder Type:Incremental
Output Type:Open Collector
Pulses per Revolution:Programmable
Voltage - Supply:4.75V ~ 30V