15T-14SA-8192NV1ROC-M00
Manufacturer
Encoder Products Company
VIGOR # :
Description
1.5" DIA INCREMENTAL ENCODER 8MM
Catalog
Encoders
DataSheet
15T-14SA-8192NV1ROC-M00 PDF
Type Description
Series:15T
Package:Box
Part Status:Active
Encoder Type:Incremental
Output Type:Open Collector
Pulses per Revolution:8192
Voltage - Supply:5V ~ 28V
Actuator Type:10mm Open Center