CD50CNF05NO
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
SEN PROX FP NPN NO 5V
Catalog
Float, Level Sensors
DataSheet
CD50CNF05NO PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Liquid
Output Type:Switch
Output Configuration:Open Collector
Current:50 mA
Minimum Liquid Specific Gravity:-
Switch Actuation Level:0.197" (5mm)
Mounting Type:-
Material - Housing & Prism:Polyphenylene (PPO), Polystyrene (PPE)
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
Voltage Rating:5V