PLS-041B-6PAI
DataSheet
PLS-041B-6PAI PDF
Part Status:Active
Type:Liquid
Output Type:Switch
Output Configuration:SPST-NC
Current:1.5 A
Minimum Liquid Specific Gravity:-
Switch Actuation Level:1.614" (41mm)
Mounting Type:Panel Mount, M8 Thread
Material - Housing & Prism:Polyamide (PA)
Operating Temperature:-20°C ~ 80°C
Voltage Rating:250VAC
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
OLS200D3LSH
OLS200D3LSH
OPT LIQUID SENSOR M12 EXT MT LOW
VP03EP
VP03EP
LVL SEN OPTICAL PNP NC
FM10-SMD13-NONO
FM10-SMD13-NONO
DUAL SWITCH 7" LONG 1" NPT, EXT
PLS-041B-6PAI
PLS-041B-6PAI
POWER LEVEL SENSOR
73909
SMOCK, STATSHIELD, JACKET, CUFFS
770068
WS AWARE MONITOR WITH BIG BROTHE
S2400BFNM
S2400BFNM
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR N MALE