VP01-230TB
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
SEN LVL OPTICAL 230VAC NC
Catalog
Float, Level Sensors
DataSheet
VP01-230TB PDF
Type Description
Series:VP
Package:Box
Part Status:Active
Type:Liquid
Output Type:Switch
Output Configuration:-
Current:200 mA
Minimum Liquid Specific Gravity:-
Switch Actuation Level:-
Mounting Type:Threaded
Material - Housing & Prism:Polysulfone (PES)
Operating Temperature:-20°C ~ 80°C
Voltage Rating:230V