55.2-SC-24-3
DataSheet
55.2-SC-24-3 PDF
Magnetization:-
Material:Samarium Cobalt (SmCo5)
Gauss Strength:-
Size:0.945" Dia x 0.118" H (24.00mm x 3.00mm)
Operating Temperature:200°C (TA)