MTPD1346D-150
Description
SENSOR PHOTODIODE TO46-3
DataSheet
MTPD1346D-150 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Wavelength:-
Color - Enhanced:-
Spectral Range:600nm ~ 1750nm
Diode Type:PIN - Single
Responsivity @ nm:-
Response Time:-
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):5 V
Current - Dark (Typ):2µA (Max)
Active Area:1.50mm Dia
Viewing Angle:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C