EA5R300NIXMODQ
Manufacturer
Banner Engineering
VIGOR # :
Description
EZ-ARRAY RECEIVER: 300 MM (11.8
Catalog
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
DataSheet
EA5R300NIXMODQ PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Sensing Method:-
Sensing Distance:15.748" ~ 157.480" (400mm ~ 4m)
Voltage - Supply:12V ~ 30V
Response Time:-
Output Configuration:NPN
Light Source:-
Connection Method:-
Ingress Protection:IEC IP65
Cable Length:-
Adjustment Type:-
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C