RE38L2A502
DataSheet
RE38L2A502 PDF
Linear Range:0 ~ 50.00mm (0 ~ 1.97")
Actuator Type:Round Shaft
Linearity:±1%
Resistance:5 kOhms
Resistance Tolerance:±20%
Termination Style:Wire Leads
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C