RE38L3D752
DataSheet
RE38L3D752 PDF
Linear Range:0 ~ 75.00mm (0 ~ 2.95")
Actuator Type:Round Shaft
Linearity:±0.1%
Resistance:7.5 kOhms
Resistance Tolerance:±20%
Termination Style:Wire Leads
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C