19C050PA1L
DataSheet
19C050PA1L PDF
Type Description
Series:19 mm
Applications:-
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:50PSI (344.74kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0 mV ~ 100 mV
Accuracy:±0.25%
Voltage - Supply:-
Port Size:Cell w/Body O-Ring
Port Style:No Port
Features:Temperature Compensated
Termination Style:Flex Cable
Maximum Pressure:150PSI (1034.21kPa)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C