19C030PG3K
DataSheet
19C030PG3K PDF
Type Description
Series:19 mm
Applications:-
Pressure Type:Vented Gauge
Operating Pressure:30PSI (206.84kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0 mV ~ 100 mV (10V)
Accuracy:±0.25%
Voltage - Supply:15V
Port Size:-
Port Style:No Port
Features:Temperature Compensated
Termination Style:Flex Cable
Maximum Pressure:90PSI (620.53kPa)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C