P51-3000-A-A-I36-20MA-000-000
DataSheet
P51-3000-A-A-I36-20MA-000-000 PDF
Applications:Industrial Automation
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:3000PSI (20684.27kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:±0.5%
Voltage - Supply:8V ~ 30V
Port Size:Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output, Temperature Compensated
Termination Style:Cable 3'
Maximum Pressure:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C