
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Industrial Automation |
| Pressure Type: | Gauge |
| Operating Pressure: | 50PSI (345kPa) |
| Output Type: | PNP |
| Output: | - |
| Accuracy: | ±1% |
| Voltage - Supply: | 15V ~ 35V |
| Port Size: | Female - 1/4" (6.35mm) NPT |
| Port Style: | Threaded |
| Features: | - |
| Termination Style: | Connector |
| Maximum Pressure: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Package / Case: | Module |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PBS-RP050SG1SSNAMA0Z is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR 75PSI M12-1.5 6G 4-20MA
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B .5-4.5V
MEMS OSC XO 74.175824MHZ H/LV-CM
12" PRE-CRIMP 3048 BLACK
RES SMD 2K OHM 0.01% 0.6W J LEAD
SEN PRESS 0-50 PSI