
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Industrial Automation |
| Pressure Type: | Gauge |
| Operating Pressure: | 500PSI (3447.38kPa) |
| Output Type: | PNP |
| Output: | - |
| Accuracy: | ±1% |
| Voltage - Supply: | 15V ~ 35V |
| Port Size: | Female - 1/4" (6.35mm) NPT |
| Port Style: | Threaded |
| Features: | - |
| Termination Style: | Connector |
| Maximum Pressure: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Package / Case: | Module |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PBS-RP500SN1SS0AMA0Z is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
P51-3000-A-B-M12-4.5OVP-000-000
SENSOR 3000PSI 1/8-27NPT .5-4.5V
SENSOR 500PSIA 1/4 NPT W/TEMP
SENSOR 300PSIS M20 4-20MA
MEMS OSC XO 66.6660MHZ H/LV-CMOS
RES 536 OHM 0.01% 0.6W RADIAL
CONN PLUG 200POS SMD GOLD
SEN PRESS 0-500 PSI