P51-15-S-H-P-4.5OVP-000-000
Description
SENSOR 15PSI M12-1.5 6G .5-4.5V
DataSheet
P51-15-S-H-P-4.5OVP-000-000 PDF
Applications:Industrial Automation
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:15PSI (103.42kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:±1%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Male - M12 x 1.5
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output, Temperature Compensated
Termination Style:Packard, 3 Pin
Maximum Pressure:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C