P51-2000-A-E-P-4.5OVP-000-000
DataSheet
P51-2000-A-E-P-4.5OVP-000-000 PDF
Applications:Industrial Automation
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:2000PSI (13789.51kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:±0.5%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Male - 3/8" (9.52mm) UNF
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output, Temperature Compensated
Termination Style:Packard, 3 Pin
Maximum Pressure:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C