P51-75-S-R-MD-4.5V-000-000
Description
SENSOR 75PSI M12-1.0 6G .5-4.5V
DataSheet
P51-75-S-R-MD-4.5V-000-000 PDF
Operating Pressure:75PSI (517.11kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:±0.5%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Male - M12 x 1.0
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output, Temperature Compensated
Termination Style:MD, 4 Pin
Maximum Pressure:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C