P51-3000-A-P-MD-4.5V-000-000
Description
SENSOR 3000PSI M20-1.5 6G 4.5V
DataSheet
P51-3000-A-P-MD-4.5V-000-000 PDF
Applications:Industrial Automation
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:3000PSI (20684.27kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:±0.5%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Male - M20 x 1.5
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output, Temperature Compensated
Termination Style:MD, 4 Pin
Maximum Pressure:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C