
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PE |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Board Mount |
| Pressure Type: | Vacuum |
| Operating Pressure: | -14.65PSI (-101kPa) |
| Output Type: | NPN - Open Collector |
| Output: | - |
| Accuracy: | - |
| Voltage - Supply: | 12V ~ 24V |
| Port Size: | Female - 10-32 UNF, Male - 1/4" (6.35mm) NPT |
| Port Style: | Threaded |
| Features: | - |
| Termination Style: | Cable/Wire Leads |
| Maximum Pressure: | 71.07PSI (490kPa) |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 50°C |
| Package / Case: | Module Box with Display |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PE-20N is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
P51-3000-S-R-MD-4.5OVP-000-000
SENSOR 3000PSI M12-1.0 6G 4.5V
SENSOR 1500PSIS M10 5V 36"
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B .5-4.5V
MEMS OSC XO 38.4000MHZ H/LV-CMOS
CAP ALUM 2700UF 20% 160V SCREW
TERM BLK 12POS TOP ENTRY 5MM PCB
NPN -101KPA(PSI)NPT1/4&10/32 FEM