19C200PG4L
DataSheet
19C200PG4L PDF
Type Description
Series:19 mm
Applications:-
Pressure Type:Vented Gauge
Operating Pressure:200PSI (1378.95kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0 mV ~ 100 mV
Accuracy:±0.25%
Voltage - Supply:-
Port Size:Male - 1/8" (3.18mm) NPT
Port Style:Threaded
Features:Temperature Compensated
Termination Style:Flex Cable
Maximum Pressure:600PSI (4136.85kPa)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C