19C003PG5K
DataSheet
19C003PG5K PDF
Type Description
Series:19 mm
Package:Bulk
Part Status:Active
Applications:-
Pressure Type:Vented Gauge
Operating Pressure:3PSI (20.68kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0 mV ~ 100 mV (10V)
Accuracy:±0.25%
Voltage - Supply:15V
Port Size:Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style:Threaded
Features:Temperature Compensated
Termination Style:Flex Cable
Maximum Pressure:9PSI (62.0528kPa)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Cylinder, Threaded
Supplier Device Package:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PRESSURE SWITCHES-TRANS PRESSURE
XPC15GTC
XPC15GTC
XPC GAUGE VACUUM GAUGE
ST015PG2BPCF
ST015PG2BPCF
SENSOR GAUGE 0-15 PSI
3M 1318-1Y 0.875
3M 1318-1Y 0.875" X 72YD