
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TruStability® TSC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Board Mount |
| Pressure Type: | Vented Gauge |
| Operating Pressure: | 1.45PSI (10kPa) |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output: | 0 mV ~ 11 mV (5V) |
| Accuracy: | ±0.2% |
| Voltage - Supply: | 1.5V ~ 12V |
| Port Size: | Male - 0.1" (2.47mm) Tube |
| Port Style: | Barbless |
| Features: | Temperature Compensated |
| Termination Style: | J Lead |
| Maximum Pressure: | 12.65PSI (87.2kPa) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case: | 8-SMD, J-Lead, Top Port |
| Supplier Device Package: | 8-SMT |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TSCMLNN100MGUCV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PPT2 MV 5V 1FS -55TO110 50PSIG
PRESSURE TRANSDUCER
TRANSDUCER PREC PRESSURE
MEMS OSC XO 28.6363MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 31.2500MHZ H/LV-CMOS
CONN EDGE DUAL FMALE 98POS 0.125
BRD MNT PRESSURE SENSORS