
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TBP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Board Mount |
| Pressure Type: | Vented Gauge |
| Operating Pressure: | 5.8PSI (40kPa) |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output: | 0 mV ~ 29 mV (5V) |
| Accuracy: | ±0.15% |
| Voltage - Supply: | 1.5V ~ 12V |
| Port Size: | Male - 0.08" (2.54mm) Tube |
| Port Style: | Barbed |
| Features: | Temperature Compensated |
| Termination Style: | SMD (SMT) Tab |
| Maximum Pressure: | 29007.55PSI (200000kPa) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead, Top Port |
| Supplier Device Package: | 6-SMT |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TBPMANN400MGUCV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PPT2 MV 5V 1FS -55TO110 1PSID
PRESSURE TRANSDUCER
PRESSURE TRANSDUCER
DC/DC CONVERTER 2X1, 20 W, 9~36
COOLX POWER SUPPLY
842 HIGH TEMP' SERIES (.100" (2.
BASIC MODEL PRESSURE SENSOR