
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 19 mm |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | - |
| Pressure Type: | Vented Gauge |
| Operating Pressure: | 30PSI (206.84kPa) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Output: | 0 mV ~ 40 mV (5V) |
| Accuracy: | ±0.25% |
| Voltage - Supply: | 15V |
| Port Size: | Cell w/Body O-Ring |
| Port Style: | No Port |
| Features: | - |
| Termination Style: | Flex Cable |
| Maximum Pressure: | 90PSI (620.53kPa) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case: | Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 19U030PG1K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RF WIRELESS PRESSURE SENSOR
PRESSURE TRANSDUCER
BRD MNT PRESSURE SENSORS
COOLX POWER SUPPLY
DC DC CONVERTER 12V 5W
THERMOELECTRIC
PRESSURE-JZ STAINLESS