
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PX3 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Applications: | - |
| Pressure Type: | Sealed Gauge |
| Operating Pressure: | 362.59PSI (2500kPa) |
| Output Type: | Analog Current |
| Output: | 4 mA ~ 20 mA |
| Accuracy: | ±1% |
| Voltage - Supply: | 8V ~ 30V |
| Port Size: | Female - 7/16" (11.11mm) UNF Schrader |
| Port Style: | Threaded |
| Features: | Temperature Compensated |
| Termination Style: | Connector |
| Maximum Pressure: | 1000.76PSI (6900kPa) |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 125°C |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PX3AF1BH025BSCHX is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BASIC PRESSURE SENSOR
PPT2 MV 2V 1FS -55TO110 50PSIG
PRESSURE SWITCHES-TRANS PRESSURE
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8TSSOP
MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LV
ERC-55-500 49.9K .1% T-2 EK E3
PRESSURE