
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ASDX |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Board Mount |
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | 1PSI (6.89kPa) |
| Output Type: | I²C |
| Output: | 12 b |
| Accuracy: | ±2% |
| Voltage - Supply: | 4.75V ~ 5.25V |
| Port Size: | Male - 0.09" (2.29mm) Tube, Dual |
| Port Style: | Barbless |
| Features: | Temperature Compensated |
| Termination Style: | PC Pin |
| Maximum Pressure: | 5PSI (34.47kPa) |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 105°C |
| Package / Case: | 8-DIP Module |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ASDX001D44R-DO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BRD MNT PRESSURE SENSORS
SENSOR 50PSIS 1.2 UNF 4-20MA
PRESSURE- SST PRESSURE-13MM MEDI
ICL 16 OHM 15% 1.2A 7MM
CONN PLUG HSNG FMALE 5POS INLINE
TAPE ELECTRICAL AMBER 3/4"X 36YD
SENSOR AMP 1PSI DIFF