19C030PV1L
DataSheet
19C030PV1L PDF
Type Description
Series:19 mm
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Applications:-
Pressure Type:Vacuum
Operating Pressure:-30PSI (-206.84kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0 mV ~ 100 mV
Accuracy:±0.25%
Voltage - Supply:-
Port Size:Cell w/Body O-Ring
Port Style:No Port
Features:Temperature Compensated
Termination Style:Flex Cable
Maximum Pressure:-90PSI (-620.53kPa)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C