
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPXL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Board Mount |
| Pressure Type: | Vented Gauge |
| Operating Pressure: | 0.36PSI (2.49kPa) |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output: | 0 mV ~ 78.5 mV (5V) |
| Accuracy: | ±2% |
| Voltage - Supply: | 3V ~ 12V |
| Port Size: | Male - 0.15" (3.8mm) Tube |
| Port Style: | Barbed |
| Features: | - |
| Termination Style: | - |
| Maximum Pressure: | 5PSI (34.47kPa) |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Package / Case: | 4-SIP Module |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CPXL10GF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LE PRESSURE SWITCH
PRESSURE TRANSDUCER
PRESSURE TRANSDUCER
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 3.3V 75W
SENSOR PRESS GAUGE 10" H2O 4SIP
DC DC CONVERTER 5.2V 150W