
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5000 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Applications: | - |
| Pressure Type: | Switch |
| Operating Pressure: | 91PSI ~ 150PSI (627.42kPa ~ 1034.21kPa) |
| Output Type: | SPST-NO |
| Output: | - |
| Accuracy: | - |
| Voltage - Supply: | - |
| Port Size: | Male - 1/8" (3.18mm) NPT |
| Port Style: | Threaded |
| Features: | - |
| Termination Style: | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Maximum Pressure: | 500PSI (3447.38kPa) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 121°C |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 76060-00001500-01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LP PRESSURE SWITCH
PPT2 MV 5V 1FS -55TO110 1PSIG
PRESSURE SWITCHES-TRANS PRESSURE
XTAL OSC XO 166.666666MHZ HCSL
XTAL OSC XO 148.351648MHZ LVPECL
3120-F321-H7T1-W19LG3-X3120-U0001M-20A
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
PRESSURE SWITCHES-TRANS PRESSURE